Leerhuis over Amelek

Wat is nu eigenlijk ‘lernen’ in een joods leerhuis?
LEV-cahiers bevatten studiemateriaal over bijbel en joodse traditie en worden speciaal voor leerhuizen en ‘lerngroepen’ gemaakt. Leren in een leerhuis betekent zelf leren én samen leren. De gedachte achter de cahiers is, dat ‘lernen’ meer is dan luisteren naar een deskundige spreker. 

Lernen is iets actiefs, iets dat je zelf doet, met je eigen hoofd, hart en nieren. Wanneer je zelf een wandeling door het bos maakt, leer je het bos anders, en beter, kennen dan wanneer je er een lezing over hoort.
De Joodse traditie benadrukt bovendien dat lernen iets is dat je zoveel mogelijk samen doet. In je eentje kun je informatie lezen en bestuderen, maar lernen – het laten doordringen van de informatie tot hart en nieren – doe je het beste met anderen samen. Samen kom je verder en dieper dan alleen. Dinsdag 25 februari en 4, 11, 18 en 25 maart, 19.45 – 22.00 uur

Aanmelden: activiteiten@protestantshuizen.nl 

Scroll naar boven